Kristaller ve Cilt Bakımı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on skype
Kristaller ve Cilt Bakımı

İster inanın ister inanmayın ama Kim Kardashian’dan Victoria Beckham’a, Madonna’dan jennifer Anniston’a dek bildiğimiz bir çok ünlü hayatına kristalleri katmış durumda. Peki neden?

Kristallerin Etkisi ?

Aslında biraz mistik gibi dursa da, kristallerin etkisinin sihir veya mucizelerle bir ilgisi yok!.. İşin özü; tamamen Vibrasyonların bilimi ile alakalı. Hatta ünlü bilim adamı Nicholas Tesla da kristallerin iyileştirici gücüne inanarak bazı araştırmalar yapmıştır.

Evrendeki her şeyin özel bir vibrasyonu bulunur; insanların, suyun, toprağın ve de Kristallerin! 

Kristaller, milyonlarca yıl oluşum süreçlerinde en eski minerallerden oluşarak atomik yapıları sayesinde evrenin enerjisini merkezlerinde taşırlar; yani Kristaller yeryüzünün DNA’sı niteliğindedir.

Cilt bakımında kristaller

Taşıdıkları yüksek enerjiler sayesinde cilt bakım ürünlerinde içerik olarak kullanılan kristaller, ciltten negatif enerjiyi atıp, detokslayıp, yoğun pozitif, iyileştirici ve güzelleştirici etkisini bedenimize aktarırlar.

Peki nasıl kullanacağız?

Cilt için özel vibrasyonel etkilerle hazırlanmış ürünleri (sprey, yağ, serum…gibi) kullanabileceğiniz gibi elinizdeki kristalleri, kullandığınız cilt bakım ürünlerinin üzerinde, yanında bulunarak da bir miktar aktarım sağlayabilirsiniz.

Veya…cilt bakımında kullanılan serumlarınızı kristal roller’lar ile yüzünüze masaj yaparak, vücudunuza kristallerin iyileştirici etkilerini sunabilirsiniz.

Birçok kristalin daha yoğun farklı enerjiler taşıdığını biliyoruz. Mesela siyah turmalin stresli, irritasyon sahibi cildi yatıştırırken, akuamarin egzama ve roza gibi hastalıklara iyi gelir. Birçok kristalden kendi kullanımınıza uygun olanı ufak bir araştırmayla seçebilirsiniz; bunun yanı sıra cilt bakımında ince çizgilerin oluşumunu gideren, antiaging etki yaratan ve ciltte en çok kullanılan iki kristal çeşidi Pembe Kuvars ve Yeşim taşıdır. Kristaller yoğun enerji taşıyıcı ve yayıcı oldukları için kristalinizi ilk aldığınızda temizlemek adına toprakta bekletebilir, tuzlu suda bekletebilir veya adaçayı tütsüsü gibi arındırıcı bir tütsüyle hazırlayabilirsiniz.

İlgili Ürünler :

Jade Elixir – Bakım Toniği (200ml)

3
330,00 

Pembe Kuvars Yüz Masaj Aleti

5 üzerinden 0 oy aldı
0
325,00 

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti

5 üzerinden 0 oy aldı
0
310,00