Serumlarda hangi C Vitamini daha etkili? Sentetik mi bitkisel mi ?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on skype
Serumlarda hangi C Vitamini daha etkili? Sentetik mi bitkisel mi ?

Bitkisel bazlı ‘C Vitamini’ sentetik olandan neden daha etkili ?

Genellikle sorulan bir soruya açıklık getirmesi adına Serum ve krem formlu ürünlerimizde neden doğal, bitkisel C vitaminini tercih ettiğimizi açıklamak isteriz. İşte bitkisel C vitamini içeriğini kullanmamızdaki birkaç neden:

Bitkisel içerikli C vitamini, vitaminden fazlasını sağlar

Aynen vücudumuz gibi cildimiz de vitamin formlarını doğal besinlerden almayı daha çok seviyor. Bir çok cilt bakım serum ve kremlerinde bulunan askorbik asit (sentetik c vitamini) aksine, doğal haliyle besinlerde ve bitkilerde bulunan C vitamini flavanoid ve enzimler açısından da zengindir; ki bu şekilde C vitaminini cilt daha iyi emerek serbest radikallerle savaşmakta,cildi aydınlatmakta ve kolajen üretimini de arttırmaktadır.

Bitkisel C vitamini okside olmaz

Genellikle askorbik asit formunda bulunan sentetik C vitamini, su içeriğiyle karıştığında ürün içerisinde çok çabuk okside olur ve istenen etkiyi yaratamaz ve cilde fayda sağlamaz. Halbuki doğal C vitamini bitkisel hücrelerin içinde kapsüle edilmiş olup kullanılan ürün içerisinde bozulmazlar; böylelikle etkili ve canlı şekilde vitamini cilt emer.

Bitkisel C vitamini UV ışınlarına karşı cildi korur

Sentetik C vitamini cildi güneş ışınlarına karşı çok hassas ve yapsa da, doğal C vitamini içerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde cildi güneşin zararlı UV ışınlarına ve serbest radikal hasarlarına karşı cildi korur.

Doğal c vitamini içeren ürünlerimiz
‘Lemon sorbet’ ve ‘Rose hyaluronic serum’

Lemon Sorbet
Face cleanse + care

İçerdiği doğal limon ile C vitamininin yanısıra salisilik asit sayesinde cildi temizlerken, aknelerin ve cilt kızarıklıklarının giderilmesine yardımcı olan formülüyle ‘Lemon Sorbet’ cildi temizlerken nemlendirir.

Lemon Sorbet

Rose Hyaluronic serum
Yaban mersini + Hyaluronic acid + B3

Cildimiz için çok faydalı olan B3 vitamini ve yaban mersini sayesinde C vitaminini aynı anda barındıran formülüyle çok etkili olan bir serumdur. Askorbik asit formundaki C vitamini düşük ph’da etkiliyken; B3 vitamini yüksek ph’da cilde fayda sağlar ve bir çok üründe iki vitamin de kullanılsa bile birbirini nötralize ederek etki sağlamaz; ancak ‘Rose Hyaluronic Serum’ formülünde doğal yaban mersininden elde edilen C vitamini sayesinde cilt her iki vitamine ve antioksidan etkiye doyar. Ayrıca içerdiği iki çeşit moleküllü hyaluronic asit sayesinde cilt dolgun, nemli ve sıkı bir görünüme kavuşur.

Rose Hyaluronic Serum
İlgili Ürünler :

Rose Hyaluronic Serum (30ml)

13
480,00