Serumlarda hangi C Vitamini daha etkili? Sentetik mi bitkisel mi ?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on skype
Serumlarda hangi C Vitamini daha etkili? Sentetik mi bitkisel mi ?

Bitkisel bazlı ‘C Vitamini’ sentetik olandan neden daha etkili ?

Genellikle sorulan bir soruya açıklık getirmesi adına Serum ve krem formlu ürünlerimizde neden doğal, bitkisel C vitaminini tercih ettiğimizi açıklamak isteriz. İşte bitkisel C vitamini içeriğini kullanmamızdaki birkaç neden:

Bitkisel içerikli C vitamini, vitaminden fazlasını sağlar

Aynen vücudumuz gibi cildimiz de vitamin formlarını doğal besinlerden almayı daha çok seviyor. Bir çok cilt bakım serum ve kremlerinde bulunan askorbik asit (sentetik c vitamini) aksine, doğal haliyle besinlerde ve bitkilerde bulunan C vitamini flavanoid ve enzimler açısından da zengindir; ki bu şekilde C vitaminini cilt daha iyi emerek serbest radikallerle savaşmakta,cildi aydınlatmakta ve kolajen üretimini de arttırmaktadır.

Bitkisel C vitamini okside olmaz

Genellikle askorbik asit formunda bulunan sentetik C vitamini, su içeriğiyle karıştığında ürün içerisinde çok çabuk okside olur ve istenen etkiyi yaratamaz ve cilde fayda sağlamaz. Halbuki doğal C vitamini bitkisel hücrelerin içinde kapsüle edilmiş olup kullanılan ürün içerisinde bozulmazlar; böylelikle etkili ve canlı şekilde vitamini cilt emer.

Bitkisel C vitamini UV ışınlarına karşı cildi korur

Sentetik C vitamini cildi güneş ışınlarına karşı çok hassas ve yapsa da, doğal C vitamini içerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde cildi güneşin zararlı UV ışınlarına ve serbest radikal hasarlarına karşı cildi korur.

Doğal c vitamini içeren ürünlerimiz
‘Lemon sorbet’ ve ‘Rose hyaluronic serum’

Lemon Sorbet
Face cleanse + care

İçerdiği doğal limon ile C vitamininin yanısıra salisilik asit sayesinde cildi temizlerken, aknelerin ve cilt kızarıklıklarının giderilmesine yardımcı olan formülüyle ‘Lemon Sorbet’ cildi temizlerken nemlendirir.

Lemon Sorbet

Rose Hyaluronic serum
Yaban mersini + Hyaluronic acid + B3

Cildimiz için çok faydalı olan B3 vitamini ve yaban mersini sayesinde C vitaminini aynı anda barındıran formülüyle çok etkili olan bir serumdur. Askorbik asit formundaki C vitamini düşük ph’da etkiliyken; B3 vitamini yüksek ph’da cilde fayda sağlar ve bir çok üründe iki vitamin de kullanılsa bile birbirini nötralize ederek etki sağlamaz; ancak ‘Rose Hyaluronic Serum’ formülünde doğal yaban mersininden elde edilen C vitamini sayesinde cilt her iki vitamine ve antioksidan etkiye doyar. Ayrıca içerdiği iki çeşit moleküllü hyaluronic asit sayesinde cilt dolgun, nemli ve sıkı bir görünüme kavuşur.

Rose Hyaluronic Serum