Hakkımızda

drop by Organics (DBO) firması, doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanmak, sağlıklı bir yaşam tarzını yansıtmak ve neticesinde doğayı koruyarak daha iyi bir gelecek kurmak felsefesiyle yola çıkmıştır.

Firmanın kurucusu, Evren Dalgıç bu konuyla daha bilgili olmak adına İngiltere’nin Formula Botanica adlı, birçok markanın da öncülüğünde rol üstlenmiş okulundan ‘Organik cilt bakım Formülasyon Diploması’ almıştır. 

Hakkımızda - drop by organics
Neden doğal ve organik?
Neden doğal ve organik?

Sağlıklı bir yaşam sürmek için doğru beslenme ve egzersizin öneminin yanı sıra, cildimize sürdüklerimiz de çok etkilidir. Ortalama bir insan günde 10 çeşit farklı nemlendirici veya sprey kullanır ve cildimiz en büyük organımız olarak bunları emerek kana karıştırmaktadır. Doğal olmayan ürünler içerdikleri zararlı sentetik kimyasallar ile bize zarar verebilir.

Cildimiz için daha iyidir:
Cildimiz için daha iyidir:

Doğal ve organik ürünler sentetik, zararlı kimyasal içermezler. Uzun vadede sentetik kimyasallar citte irritasyon, hassasiyet ve tıkanmış gözenekler yaratır. Fakat doğal ürünler vücudumuz ile uyum içerisinde daha dengeli, sağlıklı ve ışıldayan bir cilt vaadeder.

Sağlığımız için daha iyidir:
Sağlığımız için daha iyidir:

Piyasadaki sentetik içerikli ürünler içerdikleri paraben, toksin, sülfat, petrol bazlı kimyasallar ile kanserojendir ve ciltte toksikasyon yaratarak bağışıklık, hormonal ve üretim sistemlerini negatif yönde etkileyere insan sağlığında olumsuzluklara yol açar.

Çevremiz için daha iyidir:
Çevremiz için daha iyidir:

Doğal ve organik ürünler seçerek yaşadığımız gezegene toksik maddeler sunmayız ve doğayı da koruruz. Bu ürünler denek olarak hayvanları da kullanmadıkları gibi ambalajlarında da çevreye duyarlıdır.

Organik ve doğal ürünleri hayatımıza katarak sadece cildimiz ve sağlığımız için harikalar yaratmanın ötesinde yaşadığımız gezegene de olumlu etkiler sunarız.